Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 
 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rozmowy o akademii: mobbing i dyskryminacja

Rozmowy  o akademii: mobbing i dyskryminacja

Serdecznie zapraszamy na kolejne „Rozmowy o akademii”. Do udziału w pierwszych w tym roku akademickim spotkaniach z naszego cyklu zaproszenie przyjął mec. Grzegorz Ilnicki, autor książki „Mobbing i dyskryminacja. Wprowadzenie do problematyki przemocy w miejscu pracy dla pracodawców i pracowników”.

W piątek 18 listopada zapraszamy na otwarte dla wszystkich wydarzenie, w trakcie którego wyjaśnione zostaną podstawowe pojęcia związane z przemocą wobec pracowników w miejscu pracy.

  • Czas: 18.11.2022, 16:00 – 18:00
  • Miejsce: Instytut Socjologii, Grodzka 52, sala 79 (II piętro)
  • Zadawanie pytań: link do ankiety.

W sobotę 19 listopada odbędą się warsztaty poświęcone analizie działań jakie można podjąć w przypadku zachowań niepożądanych, by przywrócić zdrowe relacje zawodowe oraz komfort w pracy. 

  • Czas: 19.11.2022, 10:00 – 15:30, w trakcie planowane są przerwy. Obowiązuje rejestracja.
  • Miejsce: Instytut Socjologii, Grodzka 52, sala 79 (II piętro).​

Formuła warsztatowa wymaga ograniczenia liczby uczestniczek i uczestników do 25 osób (z podziałem na miejsca dla osób zatrudnionych na stanowiskach naukowych, administracyjnych oraz dla dla doktorantów_ek). Prosimy o zgłoszenie chęci udziału za pomocą formularza wysłanego w ostatnim mejlu o tytule: [RzPiWA] Dzień dobry! Nasze wartości społeczne, uniwersalne i akademickie | Rozmowy o akademii i problematyka przemocy w miejscu pracy.

Grzegorz Ilnicki specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy, zatrudnienia cywilnego oraz prawa kontraktowego. W ramach swojej praktyki sądowej posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych m.in. z dyskryminacją w zatrudnieniu, mobbingiem i molestowaniem seksualnym, zwolnieniami, czasem pracy, wynagrodzeniami za pracę oraz wewnątrzzakładowymi aktami prawa pracy.


"Ryzyko wystąpienia mobbingu lub dyskryminacji występuje w każdej organizacji i ma ono charakter ciągły i niezmienny. (…) Nierozwiązane konflikty, mobbing czy dyskryminacja rzadko kończą się same i bezboleśnie. Im bardziej są wyeskalowane, tym większe mogą siać spustoszenie w sferze emocjonalnej pracownika".