16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć

Jak co roku w dniach 25 listopada - 10 grudnia 2022 Uniwersytet Jagielloński bierze udział w międzynarodowej kampanii 16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w ramach akcji. Szczególnie polecamy uwadze spotkania konsultacyjne ws. Planu równości płci.
więcej o 16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć
Kazimiera Bujwidowa osobista historia determinacji i uporu w walce o prawo kobiet do edukacji wyższej

Miesiąc Krakowianek – wspólna sesja naukowa

Serdeczne zapraszamy na sesję naukową o Kazimierze Bujwidowej, która odbędzie się w czwartek 23 marca, o godz. 14.00 w Auli Collegium Maius przy ul. Jagiellońskiej 15.
więcej o Miesiąc Krakowianek – wspólna sesja naukowa
Logotyp Biura Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich. Obrys herbu UJ, na którym znajdują się trzy koła. Pod tym tekst: Biuro Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich.

Urlop RzPiWA

Informujemy, że Rzeczniczka PiWA, prof. Beata Kowalska w terminie od 3 do 17 stycznia 2023 roku przebywa na urlopie. W razie potrzeby zaplanowania spotkania z Rzeczniczką po tym terminie, prosimy o kontakt z Radosławem Nawojskim.
więcej o Urlop RzPiWA

więcej o 16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć
Plan równości płci dla UJ

Plan równości płci dla Uniwersytetu Jagiellońskiego został opracowany w celu wskazania szczegółowych rozwiązań na rzecz zapewnienia równości płci w społeczności akademickiej.GEP i zawarte w nim narzędzia mają na celu zapewnienie równości płci i zagwarantowanie zarówno pracownikom i pracownicom, jak i osobom studiujących oraz doktorantkom i doktorantom, równych szans i równego traktowania.
więcej o Plan równości płci dla UJ