Wyniki sortowane według etykiety: biblioteka brzpiwa

Promowanie wartości akademickich. Przewodnik

Niniejszy przewodnik ma za zadanie zarówno usystematyzowanie i ułatwienie dyskusji na temat wartości akademickich, jak i szeroką implementację wspomnianych wartości. Wychodzimy z założenia, że dobrze funkcjonujące społeczności akademickie mają ogromne znaczenie. Są one bowiem motorem napędowym produkcji wiedzy, odkryć, innowacji, rozwoju umiejętności, ochrony kultury i postępu społecznego.
więcej o Promowanie wartości akademickich. Przewodnik
biblioteka brzpiwa

Doświadczenie molestowania wśród studentek i studentów. Analiza i zalecenia

Temat badania został opracowany na podstawie tematu zgłoszonego przez Fundację Feminoteka i Poznańskie Centrum Praw Człowieka Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, w ramach konsultacji tematów badań antydyskryminacyjnych przeprowadzonych przez Rzecznika Praw Obywatelskich w roku 2015.
więcej o Doświadczenie molestowania wśród studentek i studentów. Analiza i zalecenia

FREE UNIVERSITIES

Putting the Academic Freedom Index Into Action. This report introduces the Academic Freedom Index (AFi), a new time series and near-global dataset on several dimensions of academic freedom. It calls on decision- makers in higher education and foreign policy, university administrations, research funding organizations, advocacy groups, and parliaments to use AFi data to better protect and promote academic freedom. It also includes recommendations for scholars and students.
więcej o FREE UNIVERSITIES

Dyskryminacja

Kazusy (przykłady) obrazujące pojęcia i definicje w odniesieniu do realiów uniwersyteckich.
więcej o Dyskryminacja
biblioteka brzpiwa

Ramy prawne zjawiska dyskryminacji i przemocy

Kluczowe pojęcia z zakresu zjawiska dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami wraz z przykładami ilustrującymi te pojęcia, odnoszącymi się do szkolnictwa wyższego, zgodnie z treścią Standardu antydyskryminacyjnego dla uczelni