Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jesteśmy też tutaj

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sieć Scholars At Risk

Międzynarodowa sieć, której misją jest ochrona prześladowanych członkiń i członków społeczności uniwersyteckiej oraz promocja wolności akademickiej. Organizując tymczasowe miejsca pracy w instytucjach partnerskich SAR zapewnia bezpieczeństwo zagrożonym akademiczkom i akademikom, świadcząc jednocześnie usługi doradcze dla uczonych i instytucji goszczących, organizuje kampanie na rzecz więzionych czy represjonowanych badaczy i badaczek, monitoruje ataki na społeczność akademicką na całym świecie. 

Sieć Scholars at Risk świadczy także usługi doradcze dla uczonych i instytucji goszczących, organizuje kampanie na rzecz badaczy i badaczek uwięzionych czy represjonowanych w swoich krajach pochodzenia, monitoruje ataki na społeczność akademicką na całym świecie oraz proponuje wdrażanie nowych narzędzi i strategii promowania wolności akademickiej.    

  • 507 Uniwersytetów, szkół I stowarzyszeń  
  • 39 państw  
  • 13 krajowych sekcji  
  • 12 sieci partnerskich    

Stwarza to więcej możliwości do pomocy akademiczkom i akademikom, podnoszenia świadomości oraz domagania się większej ochrony idei uniwersytetu, naukowców i naukowczyń, osób studiujących a przede wszystkim wolności akademickiej.

Czytaj więcej o Sieci Scholars At Risk

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Projekt InSPIREurope

Logotyp projektu. Niebieski napis: Inspireurope. Supporting resarchers at risk.InSPIREurope to europejska inicjatywa, której celem jest promocja działań zapewniających pomoc zagrożonym członkiniom i członkom społeczności akademickiej. Współpraca w ramach tego projektu jest nie tylko okazją do wymiany doświadczeń w zakresie pomocy prześladowanym uczonym, lecz także źródłem intelektualnego potencjału dla europejskich państw goszczących. Aby go jednak w pełni spożytkować, konieczna jest koordynacja działań. Dlatego celem planu finansowanego z Projektu Horyzont 2020 jest rozwijanie sieci podmiotów wspierających zagrożoną część społeczności akademickiej, jak również budowa usieciowionych i skoordynowanych struktury pomocy w Europie. 

InSPIREurope tworzony jest przez:

  • 10 europejskich partnerów projektu
  • 5 partnerów stowarzyszeniowych  
  • 1 partnera międzynarodowego  
  • 6 członków rady doradczej    

PROJEKT DOFINANSOWANY Z UNIJNEGO PROGRAMU BADAŃ I INNOWACJI „HORYZONT 2020” W RAMACH UMOWY O DOTACJĘ NR 857742  

Widok zawartości stron Widok zawartości stron