Powołanie ogólnopolskiej sieci rzeczników_czek akademickich

15 grudnia 2020 roku Rzeczniczka uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym powołania ogólnopolskiej sieci rzeczników_czek akademickich służącej wypracowaniu współpracy i wymianie doświadczeń oraz dobrych praktyk na uczelniach.

Spotkanie zostało zainicjowane przez Zespół Rzeczniczki akademickiej ds. studenckich i pracowniczych UW oraz Głównej specjalistki ds. równouprawnienia na UW.

W spotkaniu wzięli udział Rzecznicy i Rzeczniczki akademickie, Pełnomocnicy i Pełnomocniczki ds. równego traktowania oraz ds. spraw bezpieczeństwa z Akademii Sztuki w Szczecinie, Akademii Sztuki Wojennej, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Wrocławskiego.