Pomiń baner

Jesteśmy też tutaj

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Surinam – państwo w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, położone nad Oceanem Atlantyckim.
rozmowy o akademii

"Profesorowie, studenci, przedstawiciele organizacji społecznych – wszyscy wyszli na ulice. To były naprawdę ogromne protesty".
więcej o Surinam, uciszanie i kolonialne przeszłości - Natascha Adama w rozmowie z Filipem Rybą
Sprawozdanie z działań Rzeczniczki do 31 grudnia 2021r.

Od chwili objęcia funkcji do 31 grudnia 2021 roku Rzeczniczka odbyła 236 spotkań sygnalnych i wyjaśniających w ramach 64 zgłoszeń. Większość spraw wpłynęła od osób zgłaszających problem bezpośrednio ich dotyczący. Były to zgłoszenia zarówno indywidualnie, jak i grupowe. Najczęściej zwracano się z prośbą o interpretację lub opinię dotyczącą konkretnej sytuacji lub z oczekiwaniem interwencji rzeczniczej (u przełożonych, władz poszczególnych jednostek UJ czy przeprowadzenia postępowania mediacyjnego).
więcej o Sprawozdanie z działań Rzecznika Praw i Wartości Akademickich do 31 grudnia 2021 r.
Wsparcie dla ukraińskich naukowców, naukowczyń i osób studiujących

Partnerzy projektu Inspireurope wystosowali apel do rządów państw europejskich i instytucji UE o podjęcie konkretnych działań mających na celu ochronę przyszłości ukraińskiego szkolnictwa wyższego poprzez utrzymanie aktywności ukraińskich naukowców, naukowczyń i osób studiujących w zakresie badań i edukacji w czasie wymuszonego wyjazdu z kraju. Poniższa lista to rosnące kompendium stypendiów i innych środków bezpośredniego wsparcia dla ukraińskich naukowców, badaczek i osób studiujących
więcej o Wsparcie dla ukraińskich naukowców, naukowczyń i osób studiujących
Science for Ukraine

Programy naukowe, stypendia badawcze i inne formy wsparcia dla osób studiujących, naukowców i badaczek z Ukrainy
więcej o Science for Ukraine
Uniwersytet solidarny 🇺🇦
rozmowy o akademii

Uniwersytet solidarny 🇺🇦

Szanowni Państwo, trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. W Uniwersytecie Jagiellońskim studiują i pracują nasze koleżanki i koledzy z tego kraju, przeżywają oni tę sytuację osobiście i intensywnie, niepokojąc się o rodziny i możliwości kontynuowania edukacji i pracy.
więcej o Uniwersytet solidarny 🇺🇦