Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dyskusje i seminaria

Strajk w DS Kamionka
dyskusje i seminaria

Strajk w DS Kamionka

18.05.2024
Naczelną dewizą naszego Uniwersytetu jest „Plus ratio quam vis”, a wśród deklarowanych wartości są takie jak dialog, współpraca, solidarność i otwartość.
więcej o Strajk w DS Kamionka
Logotyp biura rzeczniczki praw i wartości akademickich
dyskusje i seminaria

Sprawozdanie Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich

09.04.2024
W sprawozdaniu można zapoznać się z kompleksowym przeglądem działań, inicjatyw oraz osiągnięć w zakresie zaangażowania we wzmacnianie i popularyzację praw i wartości akademickich. Kluczowym obszarem jest jednak omówienie działań interwencyjnych skupionych wokół głównych wątków problemowych: sprawy pracownicze, sprawy studenckie, środowisko doktoranckie.
więcej o Sprawozdanie Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich
Grafika promująca konkurs najlepszą pracę magisterską i doktorską uwzględniającą perspektywę gender.
dyskusje i seminaria

Konkurs o Nagrodę im. Stefanii Karoliny Tatarówny

19.03.2024
Polecamy Państwa uwadze konkurs ogłoszony przez Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ we współpracy z projektem MINDtheGEPs na najlepszą pracę magisterską i doktorską uwzględniającą perspektywę gender. Konkurs ten stanowi element realizacji Planu równości płci dla UJ oraz ważny krok w promowaniu badań naukowych uwzględniających aspekty związane z równością płci.
więcej o Konkurs o Nagrodę im. Stefanii Karoliny Tatarówny
Solidarni z Ukrainą! | Солідарні з Україною!
dyskusje i seminaria

Solidarni z Ukrainą! | Солідарні з Україною!

14.02.2024
W przeddzień 24 lutego, zapraszamy na spotkanie o ukraińskiej kulturze studentki i studentów z Ukrainy, którzy współtworzą społeczności krakowskich uczelni; nasze ukraińskie sąsiadki i sąsiadów oraz wszystkich, którzy w tym dniu, chcieliby okazać solidarność z Ukrainkami i Ukraińcami. W spotkaniu udział wezmą: Larysa Dovga (uculture), Iryna Fesiuk (Wydział Prawa i Administracji UJ); Katarzyna Glinianowicz, Tomasz Hodana (Zakład Ukrainistyki UJ). Spotkanie uświetni muzyczny występ Dmytro Holovenki.
więcej o Solidarni z Ukrainą! | Солідарні з Україною!
Free to Think 2023
dyskusje i seminaria

Free to Think 2023

14.12.2023
Niepokojące tendencje ataków na wolność akademicką i autonomię instytucjonalną występujące globalnie – takie wnioski płyną z tegorocznego raportu "Free to Think 2023". Zaobserwowano je w różnych kontekstach, zamkniętych społeczeństw autorytarnych oraz konfliktów zbrojnych i kryzysów politycznych. Jednak także w społeczeństwach powszechnie uznawanych za stabilne demokracje zaobserwowano nasilające się ataki na wolność akademicką badaczy i osób studiujących oraz na autonomię instytucjonalną. Gdy dochodzi do ograniczenia możliwości prowadzenia swobodnej dyskusji, dzielenia się pomysłami czy degradacji jakości edukacji i badań negatywne konsekwencje dotykają całego społeczeństwa. 
więcej o Free to Think 2023