Uniwersytet solidarny 🇺🇦

Szanowni Państwo, trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. W Uniwersytecie Jagiellońskim studiują i pracują nasze koleżanki i koledzy z tego kraju, przeżywają oni tę sytuację osobiście i intensywnie, niepokojąc się o rodziny i możliwości kontynuowania edukacji i pracy.

Uniwersytet to nie tylko miejsce, gdzie osiągamy kolejne stopnie edukacji i kariery, ale także odpowiedzialna za siebie wspólnota. W takiej sytuacji ważne są wyrazy solidarności, o którym powinnyśmy pamiętać, ale również konkretne wsparcie.

[🇺🇦] Z inicjatywy wielu członków_iń naszej społeczności zapraszamy nasze ukraińskie koleżanki i kolegów na spotkanie organizowane w ramach „Rozmów o akademii”, w którego trakcie porozmawiamy o konkretnych działaniach jakie możemy podjąć oddolnie, by w tym trudnym czasie nie czuli się sami.
[🕰] 1 marca, o godzinie 18.00 na Teamsach w zespole „Rozmowy o Akademii - Biurze RzPiWA”. Informacja w komentarzu.
[👉] Spotkanie poprowadzi Marta Romankiv - magistrantka socjologii).