Na biały tle niebieski napis: Rozmowy o akademii. Poniżej logotyp Biura Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich.
rozmowy o akademii

Rozmowy o akademii #5

Bardzo dziękujemy za udział w ostatniej przed wakacjami dyskusji z cyklu "Rozmowy o akademii w Biurze Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich”.
więcej o Rozmowy o akademii #5
dyskusje i seminaria

A case study on gender equality in the Portuguese research system - 16 czerwca 2021
więcej o Europe’s Road to Gender Equality in Research: Learning from the best European performer–Portugal
rozmowy o akademii

Rozmowy o akademii - 11 i 18 czerwca

Zapraszamy na kolejne dwa otwarte spotkania z cyklu „Rozmowy o akademii w Biurze Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich" - o „Uniwersyteckiej kolegialności” i „Uczelnia wolna od przemocy?”
więcej o Rozmowy o akademii - 11 i 18 czerwca

Budynek Centrum Wsparcia Dydaktyki nagrodzony w konkursie „Kraków bez Barier”

31 maja br. podczas uroczystej gali konkursu „Kraków bez Barier” budynek będący siedzibą Centrum Wsparcia Dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został nagrodzony w kategorii: Budownictwo dostępne.
więcej o Budynek Centrum Wsparcia Dydaktyki nagrodzony w konkursie „Kraków bez Barier”
dyskusje i seminaria

Konferencja skupi się na znaczeniu intelektualnego sprzeciwu i wolności akademickiej dla społeczeństw demokratycznych w kontekście zachodnim, zwłaszcza europejskim. Prelegenci i paneliści będą dyskutować o zakresie i granicach wolności akademickiej w kontekście politycznego populizmu, neoliberalizmu oraz wyzwaniach społeczno-edukacyjnych związanych z pandemią COVID-19.
więcej o Konferencja pt. “Academic Freedom and Intellectual Dissent” ze słowem wprowadzającym Prezydenta Irlandii Michaela D. Higginsa oraz wykładem Noama Chomsky’ego