Sprawozdanie Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich

W sprawozdaniu można zapoznać się z kompleksowym przeglądem działań, inicjatyw oraz osiągnięć w zakresie zaangażowania we wzmacnianie i popularyzację praw i wartości akademickich. Kluczowym obszarem jest jednak omówienie działań interwencyjnych skupionych wokół głównych wątków problemowych: sprawy pracownicze, sprawy studenckie, środowisko doktoranckie.

Prezentujemy najnowsze sprawozdanie z działań Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich, obejmujące okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku! To trzeci tego typu raport od czasu objęcia funkcji przez dr. hab. Beatę Kowalską, prof. UJ.

Sprawy pracownicze: transparentna polityka publikacyjna, kultura dyskusji, wolność akademicka, transparentne reguły dostępu do zasobów, przejrzyste reguły nagradzania i organizacji pracy, ocena pracownicza, atmosfera i bezpieczeństwo pracy, administracyjna obsługa projektów, warunku pracy pracowniczek administracji.
Sprawy studenckie: organizacja dydaktyki i studiów, rejestracja na kursy.
Środowisko doktoranckie: kryzysy zdrowia psychicznego, nieformalne i formalne wsparcie, współpraca z promotorami i komunikacja.

Zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem zamieszczonym w wersji PDF w Biuletynie Informacji Publicznej UJ.

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie w 2023 roku!

16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć

Kazimiera Bujwidowa osobista historia determinacji i uporu w walce o prawo kobiet do edukacji wyższej

Miesiąc Krakowianek – wspólna sesja naukowa

Czy wolność akademicka ma jeszcze znaczenie?

Free to Think 2023