Krakowskie Dni Integracji
dyskusje i seminaria

Krakowskie Dni Integracji

23 kwietnia 2021 roku Rzeczniczka wzięła udział w panelu zamykającym Krakowskie Dni Integracji odbywające się w tym roku pod tytułem „Równość a różnorodność”.
więcej o Krakowskie Dni Integracji

Dyskryminacja osób LGBTI

Według raportów Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej na temat sytuacji osób LGBTQI w Europie, Polska należy do grupy krajów, gdzie dyskryminacja i przemoc wobec tych osób zdarzają się najczęściej.
więcej o Dyskryminacja osób LGBTI
Indeks Wolności Akademickiej

Polecamy Państwa uwadze uaktualniony Indeks Wolności Akademickiej. To ocena stanu wolności akademickiej w ponad 175 krajach i terytoriach w okresie 120 lat, od 1900 do 2020 roku.
więcej o Indeks Wolności Akademickiej
media

"Chcę wyjść poza rolę interwencyjną" - WUJ

Rozmowa Adriana Burtana z Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich w numerze 5(289) Pisma Studentów WUJ
więcej o "Chcę wyjść poza rolę interwencyjną" - WUJ
media

Alma Mater - Profesor Beata Kowalska Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich

W 2021-2022 numerze miesięcznika Uniwersytetu Jagiellońskiego Alma Mater opublikowano informacje o wyborze dr hab. Beaty Kowalskiej, prof. UJ do sprawowania funkcji Rzecznika Praw i Wartości Akademickich.
więcej o Alma Mater - Profesor Beata Kowalska Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich