Kwadrans akademicki z dr hab. Beatą Kowalską #4

W grudniu 2020 roku Rzeczniczka Praw i Wartości Akademickich wzięła udział w Kwadransie Akademickim - cyklu krótkich rozmów prowadzonych na Wydziale Filozoficznym. Była to okazja do przybliżenia informacji na temat funkcji Rzecznika w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Kwadrans akademicki z dr hab. Beatą Kowalską #4
media

Czarnek proponuje akademicki "pakiet wolnościowy". Dlaczego budzi niepokój?

Agnieszka Lichnerowicz [TOK FM] rozmawia z Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich na temat "wolności na uczelniach" według ministra Czarnka.
więcej o Czarnek proponuje akademicki "pakiet wolnościowy". Dlaczego budzi niepokój?
media

Między wolnością ekspresji swoich poglądów a wolnością akademicką

Wywiad Ady Chojnowskiej (Gazeta Wyborcza) z Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich UJ. Artykuł ukazał się 24 grudnia 2020 roku.
więcej o Między wolnością ekspresji swoich poglądów a wolnością akademicką
Na białym tle niebieski napis: Rozmowy o akademii. #1 Ostatnie zmiany (luty 2021)
na liście czasopism punktowanych
 - i co dalej? W prawym rogu logotyp biura Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich.
rozmowy o akademii

W pierwszym wydaniu naszego cyklu "Rozmowy o akademii" dr Wojciech Burek, członek zespołu Biura RzPiWA rozmawia z dr. hab. Grzegorzem Wierczyńskim na temat zmian na ministerialnej liście czasopism punktowym.
więcej o Rozmowy o akademii #1 Ostatnie zmiany (luty 2021) na liście czasopism punktowanych - i co dalej?
Slajd prezentacji z fioletowoniebieskim tłem, tytuł prezentacji oraz imiona i nazwiska autorów.
prezentacje

Kongres Młodej Socjologii

17 kwietnia gościliśmy na XI Kongresie Młodej Socjologii z wykładem pt. „Czym jest wolność akademicka? I dlaczego jest ważna nie tylko dla naukowców_czyń, ale dla nas wszystkich?”
więcej o Kongres Młodej Socjologii