Wyniki sortowane według etykiety: rozmowy o akademii

Rozmowy  o akademii: mobbing i dyskryminacja
rozmowy o akademii

Rozmowy o akademii: mobbing i dyskryminacja

Serdecznie zapraszamy na kolejne „Rozmowy o akademii”. Do udziału w pierwszych w tym roku akademickim spotkaniach z naszego cyklu zaproszenie przyjął mec. Grzegorz Ilnicki, autor książki „Mobbing i dyskryminacja. Wprowadzenie do problematyki przemocy w miejscu pracy dla pracodawców i pracowników”.
więcej o Rozmowy o akademii: mobbing i dyskryminacja
Surinam – państwo w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, położone nad Oceanem Atlantyckim.
rozmowy o akademii

"Profesorowie, studenci, przedstawiciele organizacji społecznych – wszyscy wyszli na ulice. To były naprawdę ogromne protesty".
więcej o Surinam, uciszanie i kolonialne przeszłości - Natascha Adama w rozmowie z Filipem Rybą
Uniwersytet solidarny 🇺🇦

Uniwersytet solidarny 🇺🇦

Szanowni Państwo, trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. W Uniwersytecie Jagiellońskim studiują i pracują nasze koleżanki i koledzy z tego kraju, przeżywają oni tę sytuację osobiście i intensywnie, niepokojąc się o rodziny i możliwości kontynuowania edukacji i pracy.
więcej o Uniwersytet solidarny 🇺🇦
Solidarność Akademii - o Inspireurope w nowym numerze Alma Mater

Solidarność Akademii - o Inspireurope w nowym numerze Alma Mater

Niedawno Uniwersytet Jagielloński gościł uczone, uczonych, dziennikarki, dziennikarzy oraz aktywistki i aktywistów z Polski, Europy i świata. 7 i 8 października 2021 odbyła się druga, tym razem wirtualna, edycja warsztatów organizowanych we współpracy z konsorcjum Inspireurope. Ta międzynarodowa inicjatywa, powstała na bazie sieci ScholarsatRisk, ma na celu wspieranie zagrożonych członkiń i członków społeczności uniwersyteckiej. Dlatego też krakowskie spotkanie dotyczyło przede wszystkim budowania możliwych systemów pomocy i solidarności wewnątrz instytucji akademii, tym razem przede wszystkim tej środkowo- i południowoeuropejskiej. Ponowne spotkanie stało się również dobrą okazją do dyskusji o stanie wolności akademickiej w tej części Starego Kontynentu.
więcej o Solidarność Akademii - o Inspireurope w nowym numerze Alma Mater
(Nie)bezpieczny uniwersytet? O przemocy w sieci

(Nie)bezpieczny uniwersytet? O przemocy w sieci

Serdecznie zapraszamy na kolejną debatę z cyklu „Rozmów o akademii” pt. (Nie)bezpieczny uniwersytet? O przemocy w sieci. Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2021 roku w godzinach 12:00-13.30 na platformie MS Teams w zespole “Rozmowy o akademii – Biuro RzPiWA”